Напередодні сесії зростає кількість студентів, що бажають швидко і без проблем здати іспити. Зробити це можна за допомогою мікронавушника — бездротового пристрою, який поміщається у вушну раковину, і дозволяє під диктовку писати іспити, абсолютно непомітно для сторонніх. Однак більшість студентів вважають за краще вибирати техніку "подешевше" не знаючи, якому ризику можуть піддати своє здоров’я.
Йдеться про магнітні мікронавушники, вартість яких, у порівнянні з іншими моделями, нижче на 200-300 грн. Магнітні мікронавушники вважаються інноваційним продуктом російських винахідників, проте пильне вивчення механізму їх роботи заставляє замислитися: вони здатні стати причиною інфікування, гноєтечі, і навіть втрати слуху!
Особливістю магнітног омікронавушника є те, що він укладається на барабанну перетинку. Магнітна шайба розміром 1-3 міліметри взаємодіє з антеною — петлею, яка одягається на шию, і являє собою котушку з численними витками найтоншого дроту. Вона генерує електромагнітне поле, яке змушує вібрувати магнітний мікронавушник. А оскільки кріпиться таке пристосування безпосередньо на барабанній перетинці , вібрації передаються безпосередньо на неї , а потім, за допомогою слухових кісточок, на звуковосприємчій частині слухового аналізатора — " равлика ".
Однак, кріплення шайби впритул до барабанної перетинки неможливо в силу її природної будови: вона розташована під нахилом до нижньої стінки зовнішнього слухового проходу, і складає з нею кут приблизно в 30 градусів. Таким чином, мікронавушнік притискає тільки край барабанної перетинки. А внаслідок тривалої взаємодії — стає причиною механічних пошкоджень останньої. А барабанні перетинки, як відомо, не відновлюються.
Крім того, виникає безліч питань щодо простоти використання пристрою, а саме — його вилучення з вушної раковини. Попереджаємо: спроби вилучення мікропристрою можуть привести Вас до ЛОР -фахівця. Справа в тому, що зовнішній слуховий прохід має не прямолінійну форму, зручну для витягування мікронавушника, а S -подібний вигин в горизонтальній і вертикальній площині. У середині цього проходу існує анатомічне звуження — перешийок. Сторонні тіла, потрапивши на перешийок, витягти вдається тільки за допомогою досвідченого фахівця. Особливо, якщо мова йде про невеликий гладкий предмет. До того ж, установка магнітного мікронавушника і спроби його вилучення можуть призвести до інфікування шкіри зовнішнього слухового проходу ( зовнішньому дифузному оттіту ) - ні мікронавушник, ні інжектор для його установки, — попередньо НЕ стерилізуються, а тому на них мають властивість накопичуватися хвороботворні організми. А занурення у вухо чужорідного тіла — може також сприяти зростанню грибкової флори і виникнення отомікозов. Фахівці попереджають: тривале використання магнітного мікронавушника може призвести до пошкодження слухового нерва і привести до виникнення сенсоневральної приглухуватості !
Людям, що страждають хронічними захворюваннями середнього вуха, використання магнітного мікронавушника зовсім заборонено, оскільки воно призводить до загострення захворювання. А примикання мікронавушника до барабанної перетинки, у разі її дефекту, може призвести до провалу магнітної шайби у порожнину середнього вуха. У даному випадку, не обійтися без хірургічного втручання.
ЛОР-фахівці не рекомендують використовувати магнітні мікронавушники, пояснюючи це тим, що вони можуть завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю. Однак якщо все ж таки сталося, якщо ви не можете витягнути магнітний мікронавушник, то не пробуйте витягти його самостійно — зверніться за допомогою до фахівця!
Таким чином, критерій " ціна -якість" у виборі мікронавушника грає важливу роль. Заощадивши одного разу на купівлю магнітного мікронавушника, ви можете раз і назавжди позбутися найважливішого — вміння слухати і чути інших людей.